Z jakiego powodu banki nie dają kredytów na dowód?

Banki, które świadczą nam kredyty i pożyczki wymagają przy składaniu o nie wniosków stosu zaświadczeń, formularzy i gwarancji. Jeśli nie jesteśmy ich w stanie przedłożyć, lub po prostu nie dysponujemy aż taką ilością czasu na ich zebranie i wielokrotne odwiedziny w oddziale bankowym, to możemy skorzystać z opcji jaką daje nam pożyczka traktująca jako jedyną gwarancję.

Czy każdy ma możliwość wykorzystania tego rodzaju oferty i przede wszystkim – kto świadczy takie usługi?
Najczęściej takiego typu świadczenia są oferowane przez pozabankowe instytucje finansowe, które specjalizują się właśnie w udostępnianiu takiego typu wsparcia. Pożyczka dowód osobisty uznając za jedyne potrzebne zabezpieczenie posiada specyficzną formę obsługi, spłaty a także oprocentowania. Jest ona przede wszystkim skierowana do wszelkich osób, które są w stanie okazać się własnym dowodem osobistym.
Jak wiadomo różnorodne instytucje nakładają wszelkie obwarowania, między innymi granice wieku, zarówno minimalną, jak i najwyższą instytucji, na przykład wprowadzają one najniższy oraz maksymalny wiek, dla którego przydzielona może być pożyczka.

Jest to jednak jednostkowa kwestia każdego operatora takiego typu usług i dotyczy ona naprawdę krańcowych ewentualności. Oprocentowanie usługi typu kredyt na dowód bez zaświadczeń osobisty uznającej za jedyny wiążący dokument także różni się u konkretnych kredytodawców. Niestety w porównaniu do tradycyjnych ofert bankowych będzie ono znacznie większe. Skąd to wynika? Po pierwsze z tego, że możliwość szybkiego zadłużenia jest luksusem, za który należy słono zapłacić. Drugą kwestią decydującą o cenie tego typu usług jest fakt, że są one obarczone sporym ryzykiem, z racji swojej dostępności. To zaś powoduje automatycznie wzrost opłat za możliwość skorzystania z nich. Szczególnie duże znaczenie ma tutaj koszt oprocentowania oraz prowizja dla instytucji para bankowej. Dlatego też warto porównać oferty i wybrać spośród nich taką, która będzie najbardziej przystępna.

Dodaj komentarz