Dlaczego warto studiować w państwach brytyjskich?

Gdy przychodzi nam podejmować większość ważnych decyzji życiowych bez dwóch zdań powinniśmy w każdym przypadku przemyśleć wszelkie plusy i minusy rozważanej przez nas możliwości. Może to nam pozwolić na bardzo racjonalne podejmowanie decyzji i sprawi, że samo jej podejmowanie nie będzie się ciągnęło w nieskończoność. Jeśli chcesz wyjechać na studia w UK warto się dowiedzieć jakie zalety może przynieść nam podjęcie tego kroku i dlaczego mamy dzisiaj się wybrać właśnie tam. Teraz trochę ściślej, chociaż wiecie o tym na pewno. Wielka Brytania składa się z Anglii, Irlandii, Walii i Szkocji. W każdym z tych państw na najlepszych uczniów będą czekały uniwersyteckie miejsca.

Internacjonalna atmosfera
Pomyśl tylko, że tylko w roku 2012 na studia w UK zdecydowało się ponad 400 osób studiujących z 200 krajów. Szansa na dołączenie na kilka lat do takiej społeczności to niekwestionowana okazja nauczenia się o wiele większej ilości rzeczy niż wynikało by to z uczelnianego curriculum. Do tego dochodzi jeszcze liczba 2 mln studentów z samej Wielkiej Brytanii. To naprawdę daje też potencjał na udaną imprezę. ?
Renoma brytyjskich uczelni jest niezaprzeczalna
To fakt, który w liczbach też przedstawimy łatwo. Jeśli przemawiają do kogoś jedynie cyfry to wystarczy zapamiętać, że 4 z 6 najlepszych uniwersytetów na świecie mają swoje siedziby na Wyspach właśnie.

Perspektywy rozwoju kariery
Coraz więcej pracodawców stara się o absolwentów uczelni zagranicznych będąc pewnymi, że znają oni języki, mają wiedzę i doświadczenia wielokulturowe. Dodatkowo warto podkreślić, że wiele brytyjskich uczelni współpracuje z biznesowym sektorem. Pod tym względem zajmują 3 miejsce na świecie. Nie mówiąc już o tym, że Londyn centrum globalnych perspektyw biznesowych.

Studia te to szansa na rozwój naukowy
I karierę także na uczelniach. Zjednoczone Królestwo przoduje w innowacyjności to w skali globalnej numer jeden w innowacjach, wynalazkach i badaniach.
Zanurz się w kulturze anglosaskiej
Studia mające miejsce w Wielkiej Brytanii pozwolą Ci się zanurzyć w tej kulturze. To niezaprzeczalny fakt po prostu trzeba po prostu poznać kraj Szekspira i Churchilla.

Comments are closed.