Czym Maroko olśniewa ewentualnego turystę?

Maroko, a dokładnie Królestwo Marokańskie, znajduje się w północno-zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim i Morzem Śródziemnym. Jest to państwo, które z wielu powodów cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów przybywających tutaj z całego świata. Maroko to bardzo atrakcyjny kurort, który z całą pewnością chciałaby odwiedzić większość z nas. Jak w każdym kraju turystycznym, także i tu większość mieszkańców żyje właśnie z kapitału pozostawianego przez turystów przybywających tutaj na wakacyjne urlopy. Maroko jest bezpieczne, a także pełne niezwykle interesujących atrakcji, jeżeli ktoś lubi zwiedzać, na pewno tutaj nie będzie miał czasu nawet na chwilę odpoczynku. Ludzie, którzy przyjeżdżają tu by odpocząć leniuchując na plaży będą tutaj czuli się jak w raju. Można również zobaczyć bardzo wiele interesujących miejsc, a także skorzystać z wielu różnego rodzaju atrakcji proponowanych w tym państwie. Maroko jest krajem turystycznym w pełnym tego słowa znaczeniu, jest perfekcyjnie przystosowany do przyjmowania turystów.

Maroko to kraj, w którym duże znaczenie odgrywają trzy religie: muzułmanizm, chrześcijaństwo i judaizm. To m.in. na podstawie religijnych tradycji została uformowana tutejsza kultura. Spory wpływ ma również to, iż kraj leży w Afryce, odbija się to w sposób istotny na tradycji i kulturze tego państwa. Maroko jest monarchią. W dalszym ciągu głową państwa jest król. Na popularność państwa wśród turystów wpłynęło nie tylko ukształtowanie terenu, piękne widoki, plaże i morza, czy ilość ciekawych miejsc do zwiedzenia.
Maroko posiada także swoją bardzo charakterystyczną kuchnię. Kuchnia tego kraju od dawna uchodzi za jedną z najciekawszych, odróżnia się wyraźnie od preferencji kulinarnych innych państw afrykańskich. Zjada się tutaj bardzo dużo świeżej kolendry, soczewicy, fasoli, jagnięciny, wykorzystuje się wiele ziół i przypraw. Popularny jest tutaj także kuskus. Deser zazwyczaj stanowią w tym kraju ciastka z migdałami albo sezamem.

Dodaj komentarz